Niezawodny sposób na pętle indukcyjne na skrzyżowaniach

Wyobraź sobie następującą sytuację: podjeżdżasz późnym wieczorem do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, zatrzymujesz się na lewoskręcie i czekasz. Czekasz i czekasz, aż zdenerwowany zsiadasz, i przeprowadzasz rower po pasach dla pieszych. Mi w końcu udało się rozwiązać problem pętli indukcyjnych w asfalcie.

Takie pętle są instalowane w asfalcie przed skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną i służą do wykrywania samochodów oczekujących na zielone światło. Naturalnie, są one skalibrowane na kilka ton stali, a nie na dziesięciokilogramowy rower. Co więcej, obecnie rowery mają w sobie coraz więcej aluminium i karbonu, a coraz mniej stali, która jako jedyna z wyżej wymieniowych materiałów wzbudza cewki w asfalcie.

Magnes neodymowy pod supportemRozwiązanie problemu jest bardzo proste: wystarczy zainstalować jeden lub dwa bardzo mocne neodymowe magnesy pod supportem, by rower był wykrywany, podobnie jak samochody.

W rowerach szosowych prawdopodobnie wystarczy przykręcić magnes do plastikowego elementu zapewniającego poślizg linek. W rowerach górskich rzadko znajduje się taki element. Wtedy wystarczy prawdopodobnie trochę taśmy izolacyjnej lub duck tape.

Udostępnij:Share on FacebookEmail this to someoneWykop!Share on Google+Print this pageShare on TumblrTweet about this on Twitter

Jedna odpowiedź do “Niezawodny sposób na pętle indukcyjne na skrzyżowaniach”

  1. W innym artykule przeczytałem, że jest odwrotnie. Czyli pętla indukcyjna reaguje na aulminium lepiej niż na stal. Bo działa nie jak czujnik magnetyczny (co jest egzotycznym sposobem detekcji ) A na zasadzie wzbudzenia prądów wirowych przez cokolwiek co przewodzi prąd (i to działa nie zaleznie od masy). Wg. nowego prawa rower musi być wykrywykrywany jako pojazd. Wiec poprawiono to! Widac masz gdzies anachroniczny system sygnalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.